Článek
Pieta se odehrála na stadionu Bayernu, jehož středový kruh vyplňoval snímek Beckenbauera v dresu s číslem 5. Jeho okolí obklopovaly smuteční věnce, včetně těch od dalších fotbalových velkoklubů jako jsou FC Barcelona či FC Liverpool. Vlastní věnec s nápisem „Franzi - díky za všechno“ položili na trávník například zástupci týmu, který v roce 1990 pod jeho vedením získal v Itálii titul mistra světa po finálovém vítězství nad Argentinou. Na velkoplošných obrazovkách se promítaly záběry z Beckenbauerova života.
Své „Díky, Císaři“ či „Díky, Franzi“ přišli do mnichovské arény říci jeho dlouholetí kolegové z Bayernu Mnichov Uli Hoeness a Karl-Heinz Rummenigge. Hold mu přišel vedle spolkového prezidenta Steinmeiera vzdát také kancléř Olaf Scholz.

Zemřel německý legendární hráč i trenér Franz BeckenbauerVideo: sntv
Nechyběly další slavné postavy německého fotbalu jako Lothar Matthäus, Paul Breitner, Rudi Völler či současný reprezentační trenér Julian Nagelsmann s předchůdci Hansim Flickem a Joachimem Löwem, ani kompletní současný tým Bayernu včetně anglické hvězdy Harryho Kanea. Zástupce vyslaly do bavorské metropole Real Madrid či FC Barcelona, dorazili také prezident FIFA Gianni Infantino a šéf UEFA Aleksander Čeferin.
Dvojnásobný držitel ocenění Zlatý míč pro nejlepšího světového fotbalistu Beckenbauer byl na přelomu 60. a 70. let jednou z hlavních postav silné německé fotbalové generace a tahounem Bayernu Mnichov. Jako hráč získal někdejší obránce kompletní sadu medailí z mistrovství světa včetně titulu v roce 1974, jako trenér přidal zlato na MS 1990 a stříbro. Vrcholem jeho následné funkcionářské kariéry bylo získání pořadatelství mistrovství světa 2006 pro Německo.