Článek
Pieta se odehrála na stadionu Bayernu, jehož středový kruh vyplňoval snímek Beckenbauera v dresu s číslem 5. Jeho okolí obklopovaly smuteční věnce, včetně těch od dalších fotbalových velkoklubů jako jsou FC Barcelona či FC Liverpool. Vlastní věnec s nápisem „Franzi - díky za všechno“ položili na trávník například zástupci týmu, který v roce 1990 pod jeho vedením získal v Itálii titul mistra světa po finálovém vítězství nad Argentinou. Na velkoplošných obrazovkách se promítaly záběry z Beckenbauerova života.
Své „Díky, Císaři“ či „Díky, Franzi“ přišli do mnichovské arény říci jeho dlouholetí kolegové z Bayernu Mnichov Uli Hoeness a Karl-Heinz Rummenigge. Hold mu přišel vedle spolkového prezidenta Steinmeiera vzdát také kancléř Olaf Scholz.
Nechyběly další slavné postavy německého fotbalu jako Lothar Matthäus, Paul Breitner, Rudi Völler či současný reprezentační trenér Julian Nagelsmann s předchůdci Hansim Flickem a Joachimem Löwem, ani kompletní současný tým Bayernu včetně anglické hvězdy Harryho Kanea. Zástupce vyslaly do bavorské metropole Real Madrid či FC Barcelona, dorazili také prezident FIFA Gianni Infantino a šéf UEFA Aleksander Čeferin.
Dvojnásobný držitel ocenění Zlatý míč pro nejlepšího světového fotbalistu Beckenbauer byl na přelomu 60. a 70. let jednou z hlavních postav silné německé fotbalové generace a tahounem Bayernu Mnichov. Jako hráč získal někdejší obránce kompletní sadu medailí z mistrovství světa včetně titulu v roce 1974, jako trenér přidal zlato na MS 1990 a stříbro. Vrcholem jeho následné funkcionářské kariéry bylo získání pořadatelství mistrovství světa 2006 pro Německo.