Článek
Borowka nastoupil šestkrát za národní tým a zúčastnil se i ME 1988, kde vybojoval s německou reprezentací bronz. S Werderem Brémy vyhrál dvakrát ligový titul, dvakrát pohár a jednou Pohár UEFA.
Jenže alkohol mu všechno vzal - rodinu, peníze i důstojnost. Bil svoji ženu, opilý způsoboval autonehody a dokonce se i pokusil o sebevraždu, naštěstí neúspěšně. S démonem alkoholismu se nakonec úspěšně popral na protialkoholické léčebně, kde se z něho stal abstinent.
Například deník Bild po zveřejnění Borowkových eskapád vybral pět největších alkoholických skandálů v dějinách bundesligy. Mezi nimi figurují i příběhy Martina Fenina a Jana Šimáka.
Čeští talenti si kvůli alkoholu zničili kariéru
"Šimák je jedním z nejlepších hráčů, který kdy nosil dres Hannoveru. Jenže většinu kariéry se tu potýkal s alkoholismem. Když se v roce 2003 vrátil na hostování z Leverkusenu, zničehonic zmizel v Česku a několik dní o sobě nedal vůbec vědět. Až později promluvil o svém problému s alkoholem veřejně," připomněl list Šimákův průšvih a následný jeho komentář, že svá zklamání prakticky každý den utápěl v alkoholu.
Bild nezapomněl ani na nedávné trable Martina Fenina: "Tenhle Čech byl považovaný za megatalent, který ve dvaceti letech přestoupil do Frankfurtu. Velký tlak si ale brzy vybral svoji cenu. Fenin své frustrace řešil alkoholem a prášky, a to i po přestupu do Chotěbuzi. V říjnu 2011 pak vypadl z okna. Nyní už opět bojuje o místo v týmu Chotěbuzi, ale zahraje si i v béčku v severovýchodní regionální soutěži."
Deník také zmiňuje problémy s pitím legendárního kanonýra Gerda Müllera, bývalého trenéra Hannoveru Wernera Biskupa či již zemřelého kouče Hamburku Branka Zebece. Ten byl dokonce tak opilý i při bundesligovém utkání proti Dortmundu, že spadl z trenérské lavičky. Krátce na to byl z klubu vyhozen.