Nepopsatelné, líčil Čvančara euforii po vítězném gólu

Euforičtější scénář těžko vymyslíte. Rozhodnout zápas gólem chvilinku před koncem? To si užije každý. „Tohle vítězství chutná fakt suprově,“ zářil český fotbalový útočník Tomáš Čvančara z Borussie Mönchengladbach, když se ohlížel za výhrou 1:0 nad Unionem Berlín. Ano, Čvančara bundesligový duel v šesté minutě nastavení rozčísl.

Tomáš Čvančara slaví svůj první gól v sezoně.

Utkání směřovalo k bezbrankové remíze, když Robin Hack poslal od postranní čáry centr do vápna. Čvančara balon sledoval, naběhl si a hlavou do něj trknul. Gól. Mönchengladbach zalilo štěstí. Český útočník se krátce sklouzl, pozdravil šílející fanoušky v kotli, před kterými se trefil, a spoluhráči na něj naskákali.

„Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Pořád jsme věřili a fanoušci nás hnali až do konce. Slavit gól se spoluhráči a fanoušky bylo nepopsatelné, ale nejdůležitější jsou tři body,“ řekl Čvančara klubovém webu.

Do hry šel zase jako střídající hráč, v 76. minutě nahrazoval Nathana Ngoumoua. V nové sezoně hrál v jednom zápase za Borussii maximálně dvacet minut. Větší prostor si musí vydřít, teď předložil trenéru Gerardu Seoanemu dobrý argument. „Je pěkné, že Tomáš mohl ukázat své individuální kvality,“ ocenil Seoane.

Mönchengladbach utnul trýznivé čekání a doma vyhrál po sedmi měsících. Čvančara zlomil ještě chmurnější osobní bilanci, branku vstřelil poprvé od 10. listopadu loňského roku, kdy se prosadil proti Wolfsburgu. V mezidobí prodělal i nepříjemné zranění kotníku.

Borussia získala po druhé výhře v bundesligovém ročníku trochu více klidu. „Tomáš stál na tom správném místě, zbytek už byly čisté emoce. Tenhle gól nám hodně pomohl,“ zmínil Hack. „Je to důležité vítězství,“ podotkl Seoane.

Čvančara si trefou šplhnul nejen v jeho očích. Poslal zároveň vzkaz kouči české reprezentace Ivanu Haškovi, v jehož plánech figuruje. Na posledním srazu hrál poločas silně nepovedeného zápasu v Gruzii, proti Ukrajině seděl na lavičce. Další nominace se blíží.