Leverkusen - Kiel 2:2Leverkusen v duelu s outsiderem ztratil dvougólové vedení a pouze remizoval

Úřadující mistr německé fotbalové ligy Leverkusen doma jen remizoval s nováčkem z Kielu 2:2, i když vedl 2:0. Útočník Patrik Schick nastoupil za domácí v 70. minutě, po jeho příchodu už se skóre nezměnilo. Union Berlín doma zdolal Dortmund 2:1 a přeskočil svého soupeře v tabulce.

Fotbalisté Kielu se radují z branky.

Leverkusen nad Kielem vedl o dvě branky už po osmi minutách. Nejprve se ve čtvrté minutě trefil Boniface a krátce po něm zvýšil Hofmann. Nigerijský útočník mohl po necelé půlhodině zvýšit na 3:0, ale jeho trefu odvolal videorozhodčí kvůli ofsajdu. Kielu se v nastavení prvního poločasu podařilo snížit poté, co se Geschwill po rohovém kopu prosadil hlavou.

Do druhé půle poslal hostující kouč Marcel Rapp někdejší velkou naději německého fotbalu Arpa. A právě čtyřiadvacetiletý útočník v 69. minutě srovnal na 2:2, když proměnil penaltu po Frimpongově faulu na Gigoviče. Kiel se díky bodu odlepil ode dna, po dvou remízách je předposlední. Leverkusen, jenž v posledním zápase ligové fáze Ligy mistrů přivítá 29. ledna pražskou Spartu, je pátý.

Union Berlín šel proti Dortmundu do vedení ve 26. minutě, když Schlotterbeck ve vápně fauloval Hollerbacha a penaltu proměnil Vogt. Třiatřicetiletý obránce se v bundeslize trefil poprvé po deseti letech a ukončil rekordní 275 zápasů trvající gólový půst.

Těsně před poločasem zvýšil na 2:0 střelou z hranice vápna Vertessen. V 62. minutě se prosadil hostující Ryerson, jenž v dresu Unionu dříve strávil šest sezon. Na víc se však Borussia nezmohla a po porážce se propadla na sedmé místo. Union naopak poskočil na pohárové příčky a v neúplné tabulce je šestý.

Freiburg zvítězil v Brémách 1:0 zásluhou branky Doana z 75. minuty a posunul se na třetí místo.

Německá fotbalová liga – 6. kolo:
Bochum – Wolfsburg 1:3 (72. Boadu – 37. a 88. Wind, 21. Tomás)
Brémy – Freiburg 0:1 (75. Doan)
Leverkusen – Kiel 2:2 (4. Boniface, 8. Hofmann – 45.+5 Geschwill, 69. Arp z pen.)
Union Berlín – Dortmund 2:1 (26. Vogt z pen., 45. Vertessen – 62. Ryerson)