Leverkusen přestřílel Wolfsburg, úřadující mistr opět rozhodl v nastavení

Leverkusen ve čtvrtém kole německé fotbalové ligy porazil Wolfsburg 4:3. Fotbalisté Bayeru opět rozhodli gólem v nastavení. Tentokrát si vítěznou trefu připsal Victor Boniface, jenž v 68. minutě vystřídal Patrika Schicka. Brankář Matěj Kovář zůstal na lavičce mistrovského týmu. Příští soupeř Sparty v Lize mistrů Stuttgart deklasoval 5:1 Dortmund, dvěma góly k výhře přispěl útočník Deniz Undav.

Fotbalisté Leverkusenu se radují z branky v duelu s Wolfsburgem.

Sedmigólovou přestřelku odstartoval v páté minutě vlastní gól domácího obránce Mukieleho. Bayer však stihl rychle zareagovat. Ve 14. minutě srovnal zásluhou Wirtze a ve 32. minutě skóre otočil hlavou z rohu Tah. Hosté však Leverkusenu oplatili stejnou mincí a ještě do poločasu strhli vedení na svou stranu díky trefám Bornauwa a Svanberga.

Trenér Leverkusenu Xabi Alonso do druhého poločasu vyslal Frimponga a Hincapiého. Ekvádorský obránce se mu odvděčil hned ve 49. minutě, kdy se stejně jako Tah prosadil hlavou po rohu. V 88. minutě byl vyloučen hostující záložník Gerhardt za tvrdé došlápnutí na obránce Frimponga. Úřadující mistr, který v minulé sezoně proslul častými rozhodujícími brankami v nastavení, tuto svou schopnost předvedl i proti Wolfsburgu a v 93. minutě se radoval z vítězné branky Boniface.

Leverkusen se posunul na druhé místo za Bayern Mnichov, Wolfsburg ze čtyř kol potřetí prohrál a se třemi body je na 13. místě.

Stuttgart se dostal do vedení už ve čtvrté minuty díky brance Undava. Ve 21. minutě zvýšil na 2:0 hlavou Demirovič a třetí branku VfB vstřelil po hodině hry Millot. Dortmund snížil patnáct minut před koncem, když se proti svému bývalému klubu trefil druhý nejlepší střelec minulé sezony Guirassy. O pět minut později ale domácí znovu vedli o tři branky, když se jen po několika desítkách sekund na hřišti trefil střídající Touré. V nastavení navíc přidal svou druhou branku Undav, a zpečetil tak konečné skóre.

Stuttgart v každém z posledních šesti domácích zápasů vstřelil alespoň tři branky, což je nový klubový rekord. V tabulce se VfB posunul na sedmé místo, Dortmund je o příčku níže. Spartu přivítá Stuttgart na svém stadionu v úterý 1. října.

Německá fotbalová liga – 4. kolo:
Leverkusen–Wolfsburg 4:3 (14. Wirtz, 32. Tah, 49. Hincapié, 90.+3 Boniface – 5. vlastní Mukiele, 37. Bornauw, 45.+1 Svanberg)
Stuttgart–Dortmund 5:1 (4. a 90.+1 Undav, 21. Demirovič, 62. Millot, 80. Touré – 75. Guirassy)