Mönchengladbach - Leverkusen 2:3Leverkusen dal vzpomenout na minulou sezonu, o výhře rozhodl v nastavení

Fotbalisté Leverkusenu zahájili obhajobu titulu v německé bundeslize vydřeným vítězstvím 3:2 v Mönchengladbachu. Bayer neudržel poločasové vedení 2:0, ale v jedenácté nastavené minutě rozhodl svým druhým gólem v zápase Florian Wirtz. Svěřenci trenéra Xabiho Alonsa tak pokračují v trendu z minulé sezony, kdy často vstřelili klíčovou branku až v závěrečné fázi.

Fotbalisté Leverkusenu se radují z branky.

Leverkusen přitom vedl už ve 38. minutě o dva góly. Úvodní branku nové sezony vstřelil ve 12. minutě nádherně z dálky bývalý kapitán Mönchengladbachu Granit Xhaka a náskok mistrů zvýšil po závaru německý reprezentant Wirtz.

Borussia se však vrátila do zápasu po necelé hodině hry díky snížení Nica Elvediho a v 85. minutě v pádu vyrovnal Tim Kleindienst, jemuž v závěru prvního poločasu neuznal VAR gól kvůli útočnému faulu. To už byl na trávníku v domácím dresu český útočník Tomáš Čvančara, jenž střídal v 71. minutě.

Rozhodnutí v dlouhém nastavení přinesla další kontrola u videa, která odhalila faul domácích v pokutovém území. K penaltě se postavil Wirtz, jehož střelu brankář Jonas Omlin vyrazil, ale z dorážky se už německý záložník nemýlil. Leverkusen vyhrál v Mönchengladbachu pošesté za sebou a protáhl svou bundesligovou sérii bez porážky na 35 zápasů.

Na trávník se v dresu Bayeru nedostal útočník Patrik Schick, jenž se v sobotu v roli střídajícího hráče podílel gólem a proměněnou penaltou v rozstřelu na vítězství v německém Superpoháru proti Stuttgartu. Na lavičce zůstal i brankář Matěj Kovář.