Leverkusen - Lipsko 2:3Série Leverkusenu je u konce

Fotbalisté Leverkusenu s brankářem Matějem Kovářem a útočníkem Patrikem Schickem podlehli doma 2:3 Lipsku a v německé lize prohráli po 35 zápasech. Obhájcům titulu v utkání 2. kola nestačilo k bodovému zisku ani dvougólové vedení. Hoffenheim s Adamem Hložkem, Pavlem Kadeřábkem a debutujícím Robinem Hranáčem prohrál 1:3 ve Frankfurtu. Hostům nepomohla ani Hložkova asistence při gólu Andreje Kramariče. Střídající Tomáš Čvančara byl u vítězství Mönchengladbachu 2:0 v Bochumi.

Radost fotbalistů Lipska po výhře nad Leverkusenem.

Leverkusen po dvou „slepených“ gólech Frimponga a Grimalda ze závěru prvního poločasu vedl 2:0 a měl i další šance, přesto nakonec prohrál v bundeslize poprvé od 27. května loňského roku a duelu v Bochumi. Na konci sedmiminutového nastavení úvodního dějství vrátil Lipsko do hry hlavou Kampl a v 57. minutě nachytal Kováře střelou z velkého úhlu Openda. Belgický útočník dokonal velký obrat v 80. minutě ranou zpoza vápna.

Lipsko zdolalo Bayer po třech porážkách a po dvou kolech má plný počet bodů. Na výsledku už nic nezměnil ani Schick, jenž přišel z lavičky na hřiště v 77. minutě.

Hoffenheim prohrával po úvodním dějství a gólech Ekitikeho s Larssonem 0:2 a kouč Hoffenheimu vyslal do druhé půle i Hranáče, jenž před týdnem přestoupil z Plzně. V 54. minutě Hložek našel přesným centrem před bránou Kramariče a ten si čtvrtou trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců. Záhy ale po zmatcích v obraně Hoffenheimu znovu zvýšil Marmúš. Oba týmy jsou v tabulce na třech bodech.

Čvančara, který stejně jako Hranáč, Hložek, Schick a Kovář nechybí v nominaci reprezentace na nadcházející utkání Ligy národů, se dostal na hřiště v 82. minutě už za stavu 2:0. První body v ročníku zařídili jeho týmu brankami ve druhé půli Kleindienst a Honorat.

Dortmund udržel i podruhé v sezoně čisté konto, na rozdíl od úvodního vítězství 2:0 nad Frankfurtem dnes ale ztratil body za bezgólovou remízu v Brémách. Borussia hrála od 73. minuty bez vyloučeného Schlotterbecka.

Německá fotbalová liga – 2. kolo:
Bochum – Mönchengladbach 0:2 (67. Kleindienst, 78. Honorat)
Brémy Dortmund 0:0, Frankfurt - Hoffenheim 3:1 (24. Ekitike, 33. Larsson, 56. Marmúš – 54. Kramarič)
Kiel – Wolfsburg 0:2 (27. Arnold, 30. Bornauw)
Stuttgart – Mohuč 3:3 (8. Millot, 15. Leweling, 88. Rieder – 43. Amiri z pen., 62. Burkardt, 90.+6 Leitsch)
Leverkusen - Lipsko 2:3 (39. Frimpong, 45. Grimaldo - 57. a 80. Openda, 45.+7 Kampl).