Fotbalisté Lipska po obratu vyhráli a vystřídali Bayern na prvním místě

Fotbalisté Lipska v 8. kole německé ligy doma otočili vývoj utkání s Freiburgem, vyhráli 3:1 a v čele neúplné tabulky vystřídali Bayern Mnichov. Ten se může v neděli na první místo vrátit, pokud zvítězí na hřišti poslední Bochumi. Dortmund v Augsburgu přišel o brzké vedení a prohrál 1:2. Stuttgart i přes dlouhé oslabení doma zdolal Kiel 2:1.

Fotbalista Lipska Willi Orban slaví se spoluhráči gól proti Freiburgu.

V Lipsku od 15. minuty vedl Freiburg zásluhou Doanovy hlavičky. Domácí do druhého poločasu přišli o zraněného brankáře Gulácsiho, jehož v brance nahradil Vandervoordt. Dvaadvacetiletý brankář byl tak hned necelé dvě minuty po startu druhého dějství svědkem vyrovnávacího gólu kapitána Orbána a o 11 minut později také Geertruidovy vítězné trefy. V 79. minutě domácí útočník Openda u vápna převzal Silvův dlouhý pas, obešel brankáře Atubolua a do odkryté branky vsítil pátý ligový gól v sezoně.

Lipsko v lize stále čeká na přemožitele, v osmi kolech jen dvakrát remizovalo. Freiburg je i přes porážku stále třetí se ztrátou pěti bodů na svého dnešního soupeře. Večer jej může předskočit Leverkusen, pokud alespoň remizuje v Brémách, a v neděli se před svěřence Juliana Schustera může dostat vítěz utkání Union Berlín - Frankfurt.

Dortmund v Augsburgu vedl od čtvrté minuty díky Malenovi. V 25. minutě dalekonosnou ranou srovnal Claude-Maurice a stejný hráč také pět minut po začátku druhé půle rozhodl o domácím vítězství. Trenér hostů Sahin v 68. minutě vyslal do hry osmnáctiletého obránce Kabara, který si připsal první bundesligový start. Další však v příštím kole nepřidá, neboť byl v osmé nastavené minutě po dvou žlutých kartách vyloučen.

Finalista Ligy mistrů z minulé sezony Dortmund nevyhrál ani jeden ze čtyř venkovních ligových zápasů a zůstal na sedmém místě s 13 body. Augsburg má o tři body méně a je jedenáctý.

Stuttgart po brankách Undava a Tourého porazil Kiel 2:1. Trenér Sebastian Hoeness si v 50. zápase na lavičce VfB připsal 29. vítězství a vyrovnal tak klubový rekord Helmuta Benthause. Domácí od 66. minuty dohrávali bez vyloučeného Chabota. Soupeři se však podařilo jen snížit zásluhou Gigoviče v 84. minutě a Kiel tak na předposledním místě stále čeká na první bundesligovou výhru.