Dortmund doma v německé lize porazil i St. Pauli, rozhodl rozjetý Guirassy

Dortmund porazil v 7. kole německé fotbalové ligy nováčka St. Pauli 2:1 a vyhrál i čtvrtý domácí zápas v soutěži. V 83. minutě dal vítězný gól guinejský útočník Serhou Guirassy, který potvrdil skvělou střeleckou formu. V minulých dnech skóroval v kvalifikaci mistrovství Afriky ve dvou zápasech celkem pětkrát. V posledních osmi utkáních dal 12 branek.

Fotbalisté Dortmundu Serhou Yadaly Guirassy (vpravo) a Nico Schlotterbeck oslavují gól proti St. Pauli.

Borussii, která nezvládla předchozí dva venkovní zápasy na hřišti Unionu Berlín a ve Stuttgartu, poslal do vedení v 43. minutě hlavičkou z hranice penalty alžírský obránce Bensebajní.

V 78. minutě vyrovnal parádní ranou z dálky Smith, ale chvíli nato rozjásal přes 81 tisíc fanoušků na stadionu Signal Iduna Park Guirassy. Druhý nejlepší střelec minulého ročníku bundesligy, který přišel v létě ze Stuttgartu, se trefil hlavou a poslal Dortmund před víkendovými zápasy na čtvrté místo.