Čvančara prvním gólem v sezoně rozhodl o vítězství Mönchengladbachu

Tomáš Čvančara v 5. kole německé fotbalové ligy rozhodl gólem v šesté nastavené minutě o vítězství Mönchengladbachu 1:0 nad Unionem Berlín. Český útočník skóroval poprvé v sezoně a v bundeslize to byla jeho pátá trefa. Stuttgart v generálce na úterní utkání Ligy mistrů se Spartou remizoval ve Wolfsburgu 2:2. O konečné podobě výsledku hosté rozhodli rovněž dávno po uplynutí řádné hrací doby.

Tomáš Čvančara slaví svůj první gól v sezoně.

Čvančara až v 76. minutě nahradil zraněného spoluhráče Ngoumoua a stihl být hrdinou zápasu. V úplném závěru čtyřiadvacetiletý reprezentant hlavou usměrnil do sítě centr Hacka a dal první gól od loňského listopadu. Borussia díky němu vybojovala v bundeslize první domácí vítězství od únorového úspěchu nad Bochumí.

Wolfsburg poslal proti Stuttgartu ve 20. minutě do vedení Wind. S 11 góly nejlepší střelec týmu z minulé sezony se v aktuálním ročníku trefil poprvé. Stuttgart do přestávky srovnal zásluhou Millota. Francouzský záložník sice neproměnil penaltu za faul, ale míč vyražený brankářem Grabarem dorazil do sítě.

V 63. minutě přišel VfB o vyloučeného Karazora a Wolfsburg přesilovku využil už po pěti minutách. Po Windově přihrávce se z rychlého protiútoku trefil Amúra. Hosté přesto neodjeli s prázdnou. V sedmé nastavené minutě si Mittelstädtův přetažený centr našel Undav a vyrovnal.

St. Pauli i Lipsko kralovaly

St. Pauli nečekaně vyhrálo ve Freiburgu 3:0 a dočkalo se první výhry v sezoně. Dvěma góly se na úspěchu nováčka podílel Tunisan Saad. Freiburg neproměnil penaltu a dva góly domácím odvolal videorozhodčí.

Lipsko doma porazilo 4:0 Augsburg. V úvodní čtvrthodině dal dva góly slovinský útočník Šeško, po změně stran přidali další Openda a Simons. Domácí udrželi ligovou neporazitelnost a na druhém místě ztrácejí bod na Bayern, který ve večerním šlágru vyzve Leverkusen.