Augsburg - Mönchengladbach 2:1Čvančara byl po delší době v základní sestavě, Mönchengladbach ale prohrál

Fotbalový útočník Tomáš Čvančara na premiérový gól v sezoně z minulého kola německé bundesligy nenavázal a Mönchengladbach v dnešní předehrávce 6. kola prohrál 1:2 v Augsburgu.

Tomáš Čvančara. Ilustrační foto.

Čvančara minulou sobotu rozhodl brankou v nastavení o výhře nad Unionem Berlín a dnes poprvé od konce dubna nastoupil v základní sestavě Borussie. V době jeho pobytu na trávníku se ale prosadili jen domácí, ve 39. minutě otevřel skóre ranou pod břevno stoper Keven Schlotterbeck.

Čtyřiadvacetiletý Čvančara šel ze hřiště v 63. minutě a krátce nato zaznamenal druhý gól Augsburgu střelou mezi nohama obránce Alexis Claude-Maurice. V 72. minutě snížil hlavičkou Tim Kleindienst a oslavil čtvrteční premiérovou nominaci do německé reprezentace, na vyrovnání už ale Borussia nedosáhla.

Augsburg po druhé výhře v sezoně vystřídal na 11. místě tabulky svého dnešního soupeře, který prohrál třetí ze čtyř utkání.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:
Augsburg - Mönchengladbach 2:1 (39. Schlotterbeck, 65. Claude-Maurice - 72. Kleindienst)