Kiel - Union 0:2Bundesligový nováček Kiel prohrál doma i počtvrté

Bundesligový nováček Holstein Kiel podlehl v 7. ligovém kole doma fotbalistům Unionu Berlín 0:2 a stále marně čeká na první výhru. Doma prohrál všechny čtyři dosavadní zápasy, v nichž inkasoval celkem 14 branek.

Fotbalisté Unionu Berlín se radují z branky.

O góly hostů se dnes postarali dva přesně hlavičkující mladíci – dvacetiletý Kemlein, pro nějž to byla první branka v nejvyšší soutěži, a ještě o rok mladší Rothe. Kiel nenavázal na senzační remízu na půdě mistrovského Leverkusenu těsně před reprezentační přestávkou a s dvěma body zůstal předposlední. Union postoupil na pátou příčku, na vedoucí Bayern ztrácí tři body.

V zápase dvou týmů ze středu tabulky prohrál Wolfsburg doma 2:4 s Werderem Brémy, přestože ještě těsně před koncem prvního poločasu vedl 1:0 zásluhou Portugalce Tomáse. Doma se mu nedaří, od začátku května tam nevyhrál pět zápasů v řadě. Rakouský trenér Hasenhüttl marně doufal, že si zopakuje březnovou výhru proti stejnému soupeři, proti němuž si tehdy odbyl debut na lavičce.

Hostům se po změně stran povedl dokonalý obrat, který ještě dovršili po vyloučení domácího Wimmera, jenž dostal červenou kartu už po třech minutách na hřišti. Hlavní postavou vítězů byl Ducksch, který jeden gól vstřelil a dva připravil. Werder hraje venku výborně, vyhrál už potřetí a podruhé za sebou vstřelil domácím čtyři branky.

Německá fotbalová liga – 7. kolo:
Kiel – Union Berlín 0:2 (18. Kemlein, 89. Rothe)
Wolfsburg – Brémy 2:4 (19. Tomás, 79. Maehle – 45.+5 Weiser, 51. Agu, 67. Ducksch, 72. Grüll)