Brémy - Bayern 0:5Bayern rozstřílel Brémy a zůstává stoprocentní

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v bundeslize i čtvrtý zápas a upevnili si vedení v tabulce. A opět předvedli kanonádu, na hřišti dosud neporaženého Werderu Brémy zvítězili 5:0. Freiburg vyhrál 3:0 v Heidenheimu a v neúplné tabulce postoupil na druhé místo. Eintracht Frankfurt se posunul na třetí příčku díky výhře nad Mönchengladbachem 2:0. Union Berlín zdolal hlavně díky bleskovému úvodu Hoffenheim 2:1 a je čtvrtý.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z branky na půdě Werderu Brémy.

Bayern nastřílel v šesti soutěžních zápasech od začátku sezony 29 branek a nový belgický trenér Kompany zatím nepoznal nic jiného než vítězství. Významnou roli hrál tentokrát francouzský záložník Olise, který vstřelil dva góly a další skvěle připravil pro Musialu. Letní posila z Crystal Palace má z posledních tří zápasů na kontě čtyři góly. Pátou branku v bundeslize zaznamenal Angličan Kane a vykročil k obhajobě koruny krále střelců. Bayern vyhrál v Brémách popatnácté v řadě, v prosinci 2013 tady dal ještě o dvě branky víc, což je nejhorší domácí porážka Werderu.

Černý vstup do zápasu zažili Pavel Kadeřábek a Robin Hranáč v sestavě Hoffenheimu. Už v šesté minutě jejich tým prohrával na hřišti Unionu Berlín 0:2. Hranáče už trenér Matarazzo do druhého poločasu nepustil, Adam Hložek vyběhl na trávník jen na poslední minutu, David Jurásek je dlouhodobě zraněný. Hosté už stihli jen snížit na 2:1.

Trenér Schmidt v úterý oslavil 17 let na lavičce Heidenheimu, což je klubová věrnost, jaká nemá v současném evropském fotbale obdoby, ale jeho svěřenci mu žádný dárek nedali. Doma prohráli s Freiburgem 0:3, dva góly jim dal Ital Grifo, jeden Japonec Doan, a na premiéru na evropské scéně proti Chelsea v Konferenční lize se moc dobře nenaladili.

Souboj dvou týmů ze dna tabulky mezi Bochumí a nováčkem z Kielu skončil 2:2. Hostům zachránil první bod v soutěži minutu před koncem Japonec Mačino. Nový trenér Bochumi Zeidler se hned v úvodu sezony ocitl pod tlakem, když jeho svěřenci získali ze čtyř zápasů jediný bod a z poháru vypadli s druholigovým Řeznem.

Frankfurt vyhrál potřetí v řadě, což se mu naposledy povedlo v prosinci 2021. Postarali se o to Švéd Larsson a Egypťan Marmúš. Tomáš Čvančara byl v týmu hostů opět jen mezi náhradníky, nastoupil na posledních dvacet minut.

Eintracht, který ve čtvrtek v Evropské lize přivítá Viktorii Plzeň, hrál v sestavě: Santos - Kristensen, Tuta, Koch, Theate - Knauff (78. Bahoya), Schirí, Larsson (84. Dahúd), Šájbí (70. Dina Ebimbe) - Ekitiké (78. Matanovič), Marmúš (84. Nkounkou).