Bayern zahájil výhrou. Müller vyrovnal klubový rekord legendárního gólmana

Fotbalisté Bayernu Mnichov v úvodním kole německé ligy po obratu zvítězili na hřišti Wolfsburgu 3:2. Útočník Thomas Müller si připsal 709. soutěžní start za Bayern a vyrovnal klubový rekord legendárního brankáře Seppa Maiera. Fotbalistům St. Pauli návrat do Bundesligy po 13 letech nevyšel. Na domácím stadionu podlehli Heidenheimu 0:2.

Thomas Müller slaví s fanoušky Bayernu výhru.

Čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 2014 zároveň absolvoval 474. bundesligový zápas, čímž Maierův rekord v dresu Bayernu překonal. Müller za svou kariéru v mnichovském klubu nasbíral 244 gólů a 269 asistencí.

Dnes sice tuto bilanci nerozšířil, přesto Bayern úspěšně vstoupil do soutěže pod vedením nového kouče Vincenta Kompanyho, který má za úkol vrátit tým na bundesligový trůn. Po jedenáctileté vládě skončil mnichovský celek na jaře až třetí za Leverkusenem a Stuttgartem.

Hosté šli do vedení ve 20. minutě po brance Musialy. Wolfsburg díky gólům Chorvata Majera v 47. a 55. minutě skóre otočil. O deset minut později vystřídal obránce Boeye rekordman Müller a po pár sekundách přihlížel vyrovnávací brance, když si míč do vlastní sítě srazil Polák Kamiński. Obrat dokonal osm minut před koncem Gnabry.

Hamburský klub St. Pauli odehrál první bundesligový zápas po 13 letech. Návrat mezi elitu svěřencům Alexandera Blessina nevyšel a na domácím stadionu podlehli Heidenheimu po brankách Wannera a Schöppnera 0:2. Vítěz uplynulého ročníku druhé ligy se přes léto musel vyrovnat s odchodem kouče Fabiana Hürzelera, který převzal fotbalisty Brightonu.