Atraktivní bitva rezerv, Baník vyfoukl Spartě výhru

Fotbalisté Sparty remizovali v úvodním kole druhé ligy v souboji dvou rezervních týmů s Ostravou 2:2. Pražané sice vedli o dvě branky, nováček soutěže ale dvěma slepenými góly získal alespoň bod. Varnsdorf i kvůli neproměněné penaltě remizoval se Žižkovem 1:1.

Jakub Surovčík na archivním snímku

Svěřenci sparťanského trenéra Loučky vedli 2:0 už po 22 minutách hry, kdy se trefili Hranoš a Rus. Baník vyrovnal v rozmezí 63. až 65. minuty. Nejprve se prosadil Petr Jaroň, jehož v základní sestavě doplnilo i jeho dvojče Marek, a poté si dal vlastní gól Uhrinčať.

Varnsdorf šel proti Žižkovu do vedení v 16. minutě zásluhou Amblera, za Pražany srovnal před koncem prvního poločasu někdejší reprezentant Necid. Severočeši si mohli vzít náskok zpět tři minuty po přestávce, jenže Kouřilovu penaltu gólman Melichar zastavil.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Sparta Praha B - Ostrava B 2:2 (2:0)
Branky: 11. Hranoš, 22. Rus - 63. P. Jaroň, 65. vlastní Uhrinčať. Rozhodčí: Bohata - Hádek, Kotalík. ŽK: Okeke, Tošnar - Krupička, Komljenovič, Elekana. Diváci: 721.
Varnsdorf - Žižkov 1:1 (1:1)
ranky: 17. Ambler - 41. Necid. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler. ŽK: Jirásek (Žižkov). Diváci: 865.