Argentina - Ekvádor 1:0 Argentinští fotbaloví šampioni v přípravě na Copu América porazili Ekvádor

Fotbaloví mistři světa z Argentiny porazili v přípravě na nadcházející Copu América Ekvádor 1:0. Na neutrálním hřišti v Chicagu byl jediným gólovým střelcem Ángel di María, který pět minut před přestávkou zakončil střelou z rohu malého vápna povedenou kombinační akci. Argentinci měli v utkání trvalou převahu, ale skóre už se nezměnilo ani po příchodu hvězdného útočníka Lionela Messiho, který v 56. minutě vystřídal právě Di Maríu.

Argentinec Ángel Di María (11) slaví se spoluhráči gól proti Ekvádoru.

Argentinci před pokusem o obhajobu titulu v mistrovství Jižní Ameriky odehrají ještě jednu přípravu s Guatemalou. Do turnaje, který budou hostit Spojené státy americké, vstoupí Messi a spol. 20. června zahajovacím duelem s Kanadou.

Šestnáctičlenná Copa América bude pro pořadatelskou zemi testem před mistrovstvím světa 2026, které USA uspořádají společně s Mexikem a Kanadou. Na turnaji proto tentokrát doplní deset týmů zóny CONMEBOL šest „hostů“ konfederace CONCACAF, jež sdružuje země Severní a Střední Ameriky a Karibiku.

Argentinci před třemi lety po finálovém vítězství nad Brazílií (1:0) vyrovnali ziskem 15. titulu rekord Uruguaye. Rozhodl tehdy Di María, který se po letošním šampionátu rozloučí s reprezentační kariérou.