Obhájce trofeje je už po čtvrtfinále z kola venku

Florbalisté Tatranu Střešovice historický triumf v Poháru mistrů neobhájí. Po nedělní remíze ve Švýcarsku 5:5 prohráli v odvetě čtvrtfinále doma v Praze s SV Wiler-Ersigen 3:4. Švýcarský celek oplatil svěřencům trenéra Milana Fridricha vyřazení v semifinále minulého ročníku. Zápas ve prospěch týmu s českým asistentem trenéra Radkem Sikorou a v útoku s jeho synem Radkem mladším rozhodl v čase 59:21 Jan David Bürki.

Finále florbalového Poháru mistrů mezi Tatranem Střešovice a Falunem, u míčku domácí Matěj Čermák.

Wiler se ujal vedení v čase 5:12, kdy Gianluca Persici uvolnil bekhendem před brankou Marca Andrease Louise, který překonal Tomáš Jurca. Tatran ve 24. minutě během 19 sekund otočil skóre. Nejdříve v přesilové hře po přihrávce Petra Majera poslal balonek zblízka za Yanicka Fluryho Tomáš Hanák. Vzápětí nepokrytý Ondřej Sádlo proměnil pas, který mu předložil Vojtěch Kůna.

Za hosty vyrovnal tři sekundy před koncem druhé části Amelio Tambini a v 53. minutě po Sikorově střele dorazil balonek ze vzduchu za Jurca Noah Siegenthaler. V čase 55:45 sice odpověděl po výběhu od levého mantinelu a přesné střele Majer, v závěru ale vyslal Persici do úniku Bürkiho, který se trefil k pravé tyči. Tatran už v power play nedokázal odpovědět.

Pohár mistrů ve florbalu - Jižní konference:
Tatran Střešovice - SV Wiler-Ersigen 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 24. T. Hanák, 24. Sádlo, 56. Majer - 6. Louis, 40. Tambini, 53. Siegenthaler, 60. Bürki. Vyloučení: 1:4. Využiti: 1:0. První zápas: 5:5, postoupil Wiler-Ersigen.