Florbalisté i díky Delongově hattricku vyhráli na EFT nad Finskem

Čeští florbalisté porazili na Euro Floorball Tour ve švýcarském Winterthuru Finsko 5:3 a po páteční prohře se Švédskem 2:3 si připsali první body. Hattrickem se na vítězství podílel útočník Adam Delong. Závěrečný duel na turnaji čeká svěřence trenéra Jaroslava Berky v neděli od 15:00 proti domácímu Švýcarsku.

Adam Delong na archivním snímku

Úřadující vicemistři světa porazili Finy v 56. utkání pošesté a v základní hrací době se jim to podařilo potřetí. Čtyři duely skončily remízou a 46 utkání vyhráli Seveřané.

Finové se ujali vedení v 18. minutě, kdy Tomáše Jurca překonal střelou k bližší tyči Ville Lastikka. V čase 25:44 vyrovnal Delong, který se trefil od pravého mantinelu. Za 163 sekund vrátil Finům náskok Joona Rantala a v 35. minutě se opět postaral o smazání ztráty Delong.

Po 47 sekundách závěrečné třetiny se opět prosadili Finové, zpoza branky skóroval Oskari Heikkilä. Ve 47. minutě ale po nabídce Jiřího Besty dovršil hattrick Delong a za 33 sekund zakončil kombinaci Tomáše Hanáka, Ondřeje Němečka a Marka Beneše Matěj Havlas.

Výsledek dovršil 71 vteřin před koncem při power play do prázdné branky Filip Forman.

Euro Floorbal Tour mužů ve Winterthuru (Švýcarsko):
Česko–Finsko 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 26. Delong (D. Beneš), 35. Delong (Kreysa), 47. Delong (Besta), 48. Havlas (Marek Beneš), 59. F. Forman – 18. Lastikka (Heikkilä), 29. Rantala, 41. Heikkilä (Laitila). Rozhodčí: Fässler, Schläpfer (oba Švýc.). Vyloučení: 0:2. Bez využití.