Čeští florbalisté přes mohutný finiš podlehli mistrům světa

Čeští florbalisté prohráli ve druhém zápase na Euro Floorball Tour v Raumě s úřadujícími mistry světa Švédy 4:5 a zůstali bez bodu. V 25. minutě ztráceli už 0:5 a mohutný finiš jim nestačil. V pátek svěřenci trenéra Jaroslava Berky podlehli domácímu Finsku v Turku 3:4 gólem v závěru. Poslední duel čeká tým v neděli proti Švýcarsku od 14:00 hodin a bude pro obhájce stříbra generálkou na prosincové mistrovství světa v Malmö.

Čeští florbalisté (v červeném) se střetávají se Švédy pravidelně.

Švédové se ujali vedení v čase 12:44, poté co využili přesilovou hru při vyloučení Filipa Formana. Kombinaci Seveřanů zakončil Ludwig Persson. Náskok zvýšil 94 sekund před koncem první třetiny Albin Sjögren, gólman Tomáš Jurco neměl proti jeho přesné střele šanci. V 25. minutě se prosadil Arvid Äse, za 45 sekund Jesper Sankell a v čase 27:23 při dalším Formanově trestu upravil Tobias Gustafsson už na 5:0.

Pak se nadechl k náporu český tým. V polovině utkání jako první překonal Carla Bendinga-Sörlinga Adam Zubek a ve 36. minutě při vyloučení Gabriela Kohonena proměnil přihrávku Filipa Langera Matěj Havlas. V čase 55:46 při hře bez gólmana zvýšil naděje Čechů na bodový zisk po přihrávce kapitána Ondřeje Němečka Langer a jako šestý hráč v historii národního týmu dosáhl hranice 100 bodů.

Dvaadvacetiletý útočník švédské Storvrety má na kontě 49 branek a 51 asistencí ze 75 utkání. Stobodovou hranici dosud překročili Matěj Jendrišák (148), Radim Cepek (143), Tomáš Sladký (107), Tom Ondrušek a Martin Tokoš (oba 102). Na rozdíl jediného gólu se podařilo snížit 24 sekund před koncem Havlasovi, jenž se prosadil dnes podruhé.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Raumě (Finsko):
Česko - Švédsko 4:5 (0:2, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Zubek (Kreysa), 36. Havlas (Langer), 6. Langer (Němeček), 60. Havlas (T. Hanák) - 13. Persson (A. Sjögren), 19. A. Sjögren, 25. Äse (Lanver), 26. Sankell (Malmström), 28. Gustavsson (Ahrén). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 353.