Článek
Zabránit kontroverznímu náboru skrze esporty a twitcherový účet americké armády se snažila americká politička a aktivistka Alexandria Ocasio-Cortezová. Demokratická kongresmanka argumentovala tím, že provádět nábor na platformě, kterou využívají převážně mladí lidé a děti, je neetické.
„Válka není hra. To, že se ke kontroverzním praktikám odmítlo přidat americké námořnictvo, by mělo být jasným signálem pro ostatní složky armády, aby od této činnosti ustoupily," napsala nedávno Ocasio-Cortezová na Twitter.
You may have some questions about the U.S. Army Esports program. Get the run down in this video! See you online.https://t.co/FUkVxvNCRF pic.twitter.com/Ijw3dJoitm
— U.S. Army Esports (@USArmyesports) September 19, 2019
Její snaha o změnu zákona ale Sněmovnou reprezentantů neprošla a americké vojenské síly mohou nadále streamovací platformu Twitch k lákaní nových rekrutů využívat. Rozhodlo o tom hlasování v Kongresu koncem minulého týdne. Na stranu Ocasio-Cortezové se postavila jen část Demokratické strany.
The US House of Representatives has voted down an amendment that would stop Army recruitment on Twitch. https://t.co/YJhEuq7j08 pic.twitter.com/JhHTPxspHE
— IGN (@IGN) July 31, 2020
Kolik nových kolegů se americkým vojákům podaří přes videohry získat mezi sebe? Vůbec nejde o zanedbatelná čísla. Podle portálu Military.com v minulém roce v souvislosti s esportem přibylo v americké armádě 3 500 lidí. Trend má navíc značně stoupající tendenci, v tom letošním se přes esportové nábory a Twitch do armády přihlásilo 13 000 plejerů.
Kritikům nejvíce vadí agresivní způsob kampaně. Armáda nedávno začala divákům na Twitchi například slibovat možnost výhry nového ovladače ke konzoli Xbox. Odkaz ale místo k soutěži vedl k náborovému formuláři.