Článek
Asi největší kritika v souvislosti se současnou podobou simulátoru FIFA míří na nejhranější režim FIFA Ultimate Team (FUT), v němž mají výhodu hráči, kteří utrácí reálné peníze za body a za ně následně kupují kartičky s hráči.
Ani esportovému profíkovi Krupičkovi se tato skutečnost nelíbí. „Správné to určitě není. Když se podíváme na přední esportové tituly jako je například LoLko (League of Legends), tak každý hráč tam má stejnou startovací linii, kdyžto ve FIFA, pokud nemáte podporu esportové organizace, tak hlavně na začátku ročníku to máte na turnajích těžké,“ myslí si český profík.
Pokud se chce hráč FIFA poměřovat se špičkou, investice je to nemalá. „Co se týče česko-slovenské scény, tak je potřeba asi 30 000 korun, aby hráč získal kompetitivní tým a dokázal se poměřovat s těma nejlepšíma,“ říká eFotbalista roku 2022.
„Je to také trochu gembl. Někdo otevře deset balíčků a padne mu karta za miliony, někdo těch balíčků otevře 200 a stále je na tom stejně ne-li hůř. Jinak co se týče světové scény, tak tam se investice pohybují kolem 100 000 korun,“ říká Krupička.
Řešila se i další témata. Co dalšího zaznělo v pořadu Fragger? proč se tomuto esportovému titulu nedaří zlákat masy diváků? Proč ve FIFA hrají za Spartu legendy jako Pelé nebo Ronaldo? Má stejně jako ve fotbale i esport svá vyhrocená derby? Celý díl si pusťte ZDE.