Ženskou Tour de France začala vítězstvím ve spurtu Nizozemka Koolová

Úvodní etapu ženské Tour de France vyhrála nizozemská cyklistka Charlotte Koolová, která v hromadném spurtu vybojovala druhé vítězství v sezoně. Po 123 kilometrech v Haagu předčila Finku Anniinu Ahtosalovou a bývalou mistryni světa, Italku Elisu Balsamovou. První česká účastnice Tour Nikola Nosková dojela na 128. místě se ztrátou 25 sekund na vítězku.

Úvodní etapu ženské Tour de France vyhrála nizozemská cyklistka Charlotte Koolová.

„Po složitém úvodu sezony je tohle jako sen,“ řekla Koolová. „Myslela jsem, že jsem nastoupila příliš brzy, ale vydržela jsem až do konce. Tohle je možná nejšťastnější den v mém životě,“ uvedla pětadvacetiletá jezdkyně. Její krajanka Demi Volleringová, která obhajuje v třetím ročníku Tour loňské vítězství, dorazila ve stejném čase v hlavním poli na 35. příčce.

V Nizozemsku se peloton představí i v dalších dvou dnech. V úterý jsou na programu dvě etapy - po přejezdu z Dordrechtu do Rotterdamu dlouhém 68 kilometrů čeká závodnice ještě šestikilometrová časovka. Tour skončí v neděli proslulým výjezdem do Alpe d'Huez.