O'Connor udržel na Vueltě červený trikot, Roglič ale stáhl téměř dvě minuty

Kanadský cyklista Michael Woods vyhrál po sólovém úniku 13. etapu Vuelty s prudkým stoupáním do cíle. Červený trikot lídra udržel Australan Ben O'Connor, ale jeho slovinský rival Primož Roglič na něj najel téměř dvě minuty a na druhém místě ztrácí už jen 81 sekund.

Australský cyklista Ben O'Connor udržel ve 13. etapě červený trikot pro lídra Vuelty.

O vítězství v etapě o délce 176 km z Luga do Puerto de Ancares bojovali cyklisté z více než dvacetičlenné skupiny uprchlíků, která si na v poklidu jedoucí peloton vytvořila až sedmnáctiminutový náskok. Definitivně skupinu roztrhalo závěrečné stoupání první kategorie.

Zhruba 4,5 km před cílem se vydal sám dopředu Woods a po letech 2018 a 2020 si dojel pro třetí vítězství na Vueltě. Za sedmatřicetiletým členem týmu Israel-Premier Tech v dresu mistra Kanady dojel s odstupem 45 sekund druhý Mauro Schmid, třetí byl se ztrátou 1:11 domácí Marc Soler.

Daleko za nimi se odehrávala bitva favoritů na celkové vítězství. Hned na začátku stoupání se neudržel drtivého tempa Rogličova týmu Red Bull-Bora-hansgrohe lídr O'Connor a odpadl z vedoucí skupiny. Roglič poté vytvořil dvojici s třetím mužem průběžného pořadí Enricem Masem, a dva kilometry před cílem nakonec ujel i jemu.

Do cíle trojnásobný vítěz Vuelty dorazil jako šestnáctý téměř jedenáct minut po Woodsovi a bylo jasné, že stáhl velkou část ze své ztráty na O'Connora. Australan přijel na 33. pozici a červený trikot udržel, nicméně jeho původní náskok 3:16 před Rogličem se snížil na 1:21 minuty. Třetí Mas zaostává 3:01 minuty.

Další bránění průběžného vedení čeká O'Connora v sobotu, kdy je na programu horská etapa o délce 200,5 km mezi městy Villafranco del Bierzo a Villablino. Cyklisty prověří především 22,8 km dlouhé stoupání první kategorie na Puerto de Leitarlegos, po němž bude následovat sjezd do cíle.

Cyklistický etapový závod Vuelta – 13. etapa (Lugo – Puerto de Ancares, 176 km):