Van der Poel ovládl úvodní spurt v Lucembursku a naznačil formu před MS

Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel vybojoval na úvod závodu Kolem Lucemburska jubilejní 50. profesionální vítězství. V závěrečném spurtu první etapy nedal soupeřům šanci a potvrdil výbornou formu před mistrovstvím světa, kde bude obhajovat zlato v silničním závodu.

Ilustrační foto.

Jezdec stáje Alpecin-Deceuninck, který v Lucembursku naposledy startuje v duhovém dresu světového šampiona, vyhrál náročný sprint do kopce suverénně před Francouzem Christophem Laportem. Prosadit se dokázal i přesto, že před startem kvůli nemoci odstoupili tři jeho týmoví kolegové a do závodu šli jen ve třech. Třetí skončil Dán Andreas Kron.

Český cyklista Adam Ťoupalík obsadil 101. místo s odstupem 14:05 minuty za vítězem. Závod, který je jednou z posledních prověrek před mistrovstvím světa v Curychu, skončí v neděli.