Vacek drží v závodě Kolem Belgie druhé místo

Český cyklista Mathias Vacek drží po druhé etapě závodu Kolem Belgie druhé místo v průběžném pořadí. Po hromadném spurterském dojezdu ztrácí čerstvě dvaadvacetiletý mistr republiky dál dvě sekundy na vedoucího Nora Sörena Waerenskjolda, vítěze úvodní časovky.

Mathias Vacek na archivním snímku

Desáté místo dnes v hromadném dojezdu 184,2 km dlouhé etapy vybojoval Matyáš Kopecký. Vacek, jenž vyhrál 12 km před cílem spurterskou prémii, dojel v hlavním pelotonu na 60. místě ve stejném čase jako vítěz. Ten zapsal i Josef Černý na 127. příčce a v průběžném hodnocení je devátý s odstupem 24 sekund.

Závod po pádu v závěru skončil pro Tomáše Kopeckého. Jezdec týmu TDT-Unibet Cycling se zapletl do karambolu uprostřed pelotonu zhruba 11 km před cílem.