Träen vyhrál v dojezdu do Gotthardského průsmyku etapu závodu Kolem Švýcarska

Norský cyklista Torstein Träen vyhrál po samostatném úniku náročnou vrchařskou čtvrtou etapu závodu Kolem Švýcarska. Do cíle v Gotthardském průsmyku v nadmořské výšce 2092 m vyšplhal s náskokem 23 sekundy před Adamem Yatesem, který se stal novým lídrem průběžného pořadí.

Nor Torstein Träen v cíli 4. etapy závodu Kolem Švýcarska

Osmadvacetiletý Träen zůstal v závěrečném čtyřicetikilometrovém stoupání v čele jako poslední ze skupiny uprchlíků a v dojezdu na kostkách mezi sněhovými mantinely odolal i Yatesovu útoku. Pro stáj Bahrain Victorious vybojoval emotivní vítězství v etapě věnované bývalému jezdci týmu Ginu Mäderovi, který vloni při závodu po karambolu přišel o život.

„Je to velmi speciální. Gino nám chybí. Já tu vloni ještě nebyl, ale v tomto týmu pro něj závodíme, a navíc tu dnes byla jeho matka,“ řekl po svém prvním vítězství mezi profesionály Träen.

Yates, jenž by měl v týmu UAE Emirates na Tour de France patřit k hlavním pomocníkům Tadeje Pogačara, vede v polovině závodu celkové hodnocení o 26 sekund před týmovým kolegou Joaem Almeidou. Třetí je se stejným odstupem Dán Mattias Skjelmose ze stáje Lidl-Trek.