Polská cyklistka Niewiadomá zvýšila před poslední etapou Tour náskok v čele

Předposlední, 7. etapu Tour de France žen vyhrála po sólovém úniku belgická cyklistka Justine Ghekiereová. Před nedělním finále se závěrečným stoupáním do Alpe d'Huez zůstala v čele průběžného pořadí Polka Katarzyna Niewiadomá, jež bude hájit zhruba půlminutový náskok.

Polská cyklistka Katarzyna Niewiadomá drží průběžné vedení na Tour de France.

Osmadvacetiletá Ghekiereová vyhrála kopcovitou 166,4 km dlouhou etapu s cílem v lyžařském středisku Le Grand-Bornand s náskokem 1:15 minuty a pojistila si vedení v soutěži o nejlepší vrchařku. Druhá skončila Francouzka Maeva Squibanová.

S odstupem 1:23 minuty dojely prakticky společně Nizozemka Demi Volleringová a Niewiadomá. Obhájkyně loňského prvenství Volleringová je po čtvrtečním pádu průběžně až osmá se ztrátou 75 sekund, třetí žena minulých dvou ročníků Niewiadomá si dnes upevnila vedení. Po propadu páteční vítězky a průběžně druhé Cédrine Kerbaolové z Francie má v čele nově náskok 27 sekund před Nizozemkou Puck Pieterseovou, která dnes dojela sedmá.

Česká cyklistka Nikola Nosková obsadila s devatenáctiminutovou ztrátou 96. pozici a pohoršila si o jedenáct míst na 88. příčku.

O vítězce třetího ročníku Tour de France Femmes se definitivně rozhodne v nedělní 149,9 km dlouhé etapě, v níž na cyklistky čekají dvě vrchařské prémie nejvyšší kategorie na Col du Glandon a do cíle v lyžařském středisku Alpe d'Huez.

Cyklistický závod žen Tour de France – 7. etapa Remiremont – Morteau (159,2 km):