Kerbaolová jako první Francouzka vyhrála etapu na Tour de France cyklistek

Cédrine Kerbaolová vyhrála jako první domácí cyklistka etapu na obnovené Tour de France žen a útočila na žlutý trikot. Třiadvacetiletá členka německého týmu Ceratizit se díky sólovému úniku v 6. etapě posunula před závěrečným víkendem na druhé místo celkového pořadí 16 sekund za vedoucí Katarzynou Niewiadomou z Polska.

Cédrine Kerbaolová se raduje z vítězství.

Kerbaolová se vydala do úniku na vrcholu posledního z pěti dnešních stoupání zhruba 15 km před cílem v Morteau, kam dojela po 159 kilometrech s náskokem 21 sekund před skupinou favoritek. Na druhém místě spurtovala Nizozemka Marianne Vosová a posunula se do čela bodovací soutěže.

Dnešním triumfem se Kerbaolová postarala o první francouzskou výhru na Tour de France Femmes, jejíž první ročník se jel v roce 2022. Dosud poslední domácí vítězkou na některé z obdob mužské „Staré dámy“ byla v roce 1989 legendární Jeannie Longová.

Česká cyklistka Nikola Nosková dnes dojela na 126. místě ve skupině s odstupem 12:39 na vítězku, celkově si pohoršila o osm pozic na 77. příčku.

Závod končí v neděli vyhlášeným stoupáním na Alpe d'Huez.

Cyklistický závod žen Tour de France – 6. etapa Remiremont – Morteau (159,2 km):