Článek
Na cyklisty čeká přes 3150 kilometrů a trasa, jejíž součástí jsou rovněž obávané vrcholy Tourmalet a Angliru, vede i přes Andorru a Francii. Z 21 etap je sedm horských, šest kopcovitých a šest rovinatých. Třítýdenní klání zahájí týmová časovka, závodníci absolvují i jednu individuální. Vítěz bude korunován v neděli 17. září v Madridu.
Vingegaard s trojnásobným vítězem Vuelty Rogličem naposledy společně startovali v jednom závodu na loňské Tour, do níž rovněž oba vstupovali jako lídři týmu. „Hlavním cílem je mít v Madridu červený dres vítěze,“ uvedl sportovní ředitel Jumba Marc Reef. „Roglič si po Giru odpočinul a měl skvělou vysokohorskou přípravu, odkud jel rovnou na Kolem Burgosu. Vingegaard si dal po Tour pauzu a pak začal znovu trénovat. Cítí se skvěle,“ dodal šéf nizozemské stáje.
Evenepoel si na Vueltě bude chtít vynahradit zklamání z Gira, kde musel z průběžného vedení odstoupit kvůli koronaviru. Poté skončil třetí Kolem Švýcarska, vyhrál jednorázový Clásica de San Sebastián a na mistrovství světa v Glasgow vybojoval titul v časovce.
„Když se podíváte na profily jednotlivých etap a startovní listinu, tak je každému jasné, že letos bude opravdu těžké vyhrát. Přesto mám dost sebevědomí a velkou motivaci. Můžu se opřít o silný tým, v přípravě proběhlo všechno bez komplikací,“ řekl třiadvacetiletý lídr stáje Soudal-Quick Step Evenepoel.
Jedním z Evenepoelových hlavních pomocníků v kopcích by měl být Hirt, který na Vueltě startoval už čtyřikrát. Jeho nejlepším výsledkem je předloňské 28. místo. Výš skončili pouze Leopold König, jenž díky deváté příčce z roku 2013 drží české maximum, Tomáš Konečný a Roman Kreuziger.
Do konečného pořadí bude chtít promluvit i sedmatřicetiletý Brit Geraint Thomas z Ineosu, který na Giru dojel druhý za Rogličem. Největšími domácími nadějemi jsou Enric Mas, Mikel Landa nebo mladý Juan Ayuso. Bez šance na úspěch nejsou ani Američan Sepp Kuss, Francouz Romain Bardet, Kolumbijec Egan Bernal či Portugalec Joao Almeida.