Romeo je druhým španělským mistrem světa v časovce do 23 let

Mistrem světa v časovce mužů do 23 let se v Curychu stal španělský cyklista Iván Romeo a vybojoval v této kategorii pro svoji zemi první titul od roku 1999 a druhý celkově. Na trati dlouhé 29,9 km zvítězil s náskokem 32 sekund před Jakobem Söderqvistem ze Švédska, třetí byl o dalších devět sekund zpět domácí Jan Christen. Čeští reprezentanti Tomáš Přidal a Daniel Rubeš se s více než čtyřminutovou ztrátou umístili na začátku páté desítky pořadí.

Španělský cyklista Iván Romeo mohl být se svým výkonem spokojen.

Jednadvacetiletý Romeo napodobil jmenovce Ivána Guttiéreze, který se stal šampionem před 25 lety ve Veroně a byl dosud jediným španělským medailistou v historii disciplíny na MS.

Jezdec týmu Movistar navázal na druhé místo z loňského hromadného závodu na mistrovství Evropy v Drenthe, kde byl v časovce čtvrtý. Na MS před rokem skončil v jízdě proti chronometru patnáctý.

Stejně starý Söderqvist vylepšil po roce sedmé místo a zopakoval stříbrnou medaili z nedávného ME v Limburgu. Tam ho porazil jen Alec Segaert z Belgie, který v Curychu při obhajobě stříbra z posledních dvou ročníků skončil čtvrtý.

Dvacetiletý Christen byl o 13 sekund rychlejší, bronz švýcarský univerzál přidal k dosavadním medailím z juniorské kategorie – v roce 2022 se stal mistrem Evropy v závodě s hromadným startem, cyklokrosovým světovým šampionem i vicemistrem světa mezi bikery v cross country.