Premiérový závod SP v cyklokrosu na sněhu ve Val di Sole vyhrál Van Aert

Val di Sole

Premiérový závod Světového poháru v cyklokrosu na sněhu ve Val di Sole vyhrál Wout van Aert. Belgický univerzál, jenž patří k nejlepším světovým silničářům, absolvoval první pohárový závod v cyklokrosové sezoně a nedal soupeřům šanci.

Wout van Aert na archivním snímku

Trojnásobný cyklokrosový mistr světa Van Aert na zasněžené trati v severoitalské provincii Trentino vyhrál s náskokem 49 sekund před krajanem Michaelem Vanthourenhoutem. Třetí skončil olympijský vítěz v cross country na horských kolech Tom Pidcock z Británie, jenž se stejně jako Van Aert zapojil do cyklokrosového SP až dnes.

Vítěz pěti z předchozích osmi pohárových závodů Eli Iserbyt s Belgie dojel s odstupem 1:44 čtvrtý a vede průběžné pořadí seriálu s více než stobodovým náskokem.

Při neúčasti české jedničky Michaela Boroše, jenž si ze soustředění ve Španělsku odskočil jen na sobotní závěrečný závod Toi Toi Cupu v Jičíně, obsadil jediný Čech na startu Lubomír Petruš 23. pozici.

Ženský závod vyhrála po souboji se slavnější krajankou Marianne Vosovou nizozemská cyklokrosařka Fem Van Empelová.

Světový pohár bude pokračovat příští víkend dvěma závody v nizozemském Rucphenu a belgickém Namuru.