Pedersen den po triumfu v Dánsku vyhrál cyklistickou klasiku v Hamburku

Bývalý mistr světa Mads Pedersen den po triumfu v domácím etapovém závodu Kolem Dánska vyhrál jednorázový závod kategorie WorldTour v Hamburku. Dánský cyklista zvítězil v 26. ročníku Cyclassics ve spurtu před Nizozemcem Dannym van Poppelem a trojnásobným vítězem z let 2017-19 Eliou Vivianim z Itálie.

Mads Pedersen vyhrál cyklistickou klasiku v Hamburku.

Sedmadvacetiletý Pedersen v předchozích pěti dnech absolvoval závod Kolem Dánska, který zakončil vítězstvím v sobotní časovce. "Mám za sebou dobrou Tour de France a zkouším si udržet formu co nejdéle. Chci toho vyhrát ještě víc. Dnes jsme neměli co ztratit," řekl po 205 kilometrech člen týmu Lidl-Trek, jenž na "Staré dámě" vyhrál jednu etapu a na nedávném mistrovství světa obsadil čtvrté místo.

Týmový kolega světového šampiona z roku 2019 Matthias Vacek obsadil 59. místo s odstupem 17 sekund za hlavním polem.