Paracyklistka Vejvodová má z MS v Curychu druhé stříbro

Paracyklistka Pavlína Vejvodová vybojovala na mistrovství světa v Curychu stříbrnou medaili v závodě s hromadným startem a zopakovala výsledek z časovky. Stejně jako v úterý byla nad síly české paralympioničky nizozemská soupeřka Marieke van Soestová. Závod tricyklistek na 31,8 km vyhrála před českou reprezentantkou s téměř dvanáctiminutovým náskokem.

Česká paracyklistka Pavlína Vejvodová

Na startu kategorie T1 bylo šest závodnic, třetí opět skončila Novozélanďanka Eltje Malzbenderová. Pětatřicetiletá Vejvodová v Curychu obhajovala v obou disciplínách zlaté medaile z loňského šampionátu v Glasgow.

Jediná sekunda chyběla k medaili Jindřichu Mašínovi v kategorii T2. Vítězný Američan Dennis Connors projel cílem stejně dlouhého závodu tricyklistů jen o čtyři sekundy dříve. Mašín na čtvrtém místě ve dvanáctičlenném poli vylepšil loňskou sedmou pozici.