Paracyklistka Vejvodová byla na MS v Curychu druhá v časovce

Paralympionička Pavlína Vejvodová vybojovala na cyklistickém mistrovství světa v Curychu stříbrnou medaili v časovce. V kategorii tricyklistek předčila pětatřicetiletou českou reprezentantku na jedenáctikilometrové trati jen Marieke van Soestová z Nizozemska, jež triumfovala i na nedávných paralympijských hrách v Paříži. Třetí dnes skončila Novozélanďanka Eltje Malzbenderová. Na startu bylo šest závodnic.

Paralympionička Pavlína Vejvodová

Vejvodová, jež v roce 2018 málem přišla o život při autonehodě a pravou stranu těla má postiženou spasticitou, zaostala za vítězkou o 51 sekund. V Curychu obhajovala v kategorii T1 zlato z loňského šampionátu v Glasgow. Na pařížské paralympiádě skončila v časovce smolně čtvrtá ve sloučené kategorii T1-T2, poté co jí v závěru „vypnula“ bota z pedálu.