Nys vyhrál na závodě Kolem Polska už třetí etapu, za vítězstvím míří Vingegaard

Předposlední, 6. etapu závodu Kolem Polska vyhrál belgický cyklista Thibau Nys a připsal si v letošním ročníku už třetí vítězství. V čele průběžného pořadí zůstal před nedělním závěrečným rovinatým dějstvím Dán Jonas Vingegaard.

Thibau Nys se raduje z vítězství.

Jednadvacetiletý Nys vyhrál kopcovitou 183,2 km dlouhou etapu s cílem v tatranském středisku Bukovina ve spurtu vedoucí skupiny favoritů. Talentovaný jezdec týmu Lidl-Trek navázal na triumfy z první a třetí etapy a připsal si už devátou výhru v sezoně.

Druhý dojel Ital Diego Ulissi, jemuž stejná pozice patří i celkově. Díky bonifikaci člen stáje UAE Emirates stáhl náskok druhého muže letošní Tour de France Vingegaarda, jenž dojel čtvrtý, na 13 sekund. V nedělní etapě by se už podle papírových předpokladů pořadí měnit nemělo, v Krakově se po 142 kilometrech očekává hromadný dojezd pelotonu.

Český cyklista Petr Kelemen je na celkovém 88. místě.