Nys podruhé dominoval v Polsku a v sezoně má už osmé vítězství

Jednadvacetiletý belgický cyklista Thibau Nys vyhrál na závodu Kolem Polska v hromadném spurtu třetí etapu a po pondělním úspěchu slaví druhý vavřín. Dnes ve finiši v kopcovitém dojezdu do Duszniki Zdróje předčil Itala Diega Ulissiho. Devátým místem ve stejném čase jako čelo pelotonu si pojistil dres lídra dvojnásobný vítěz Tour de France Dán Jonas Vingegaard, jenž v úterý vyhrál horskou časovku.

Thibau Nys se raduje z vítězství.

Nys, syn cyklokrosové legendy Svena Nyse, si připsal již osmé vítězství v sezoně. Jediný český účastník Petr Kelemen dojel na 103. místě se ztrátou zhruba 13 a půl minuty na Nyse. V průběžném pořadí je Kelemen osmaosmdesátý.

Cyklisté absolvovali 156,5 km s převýšeným přes tři kilometry a zhruba v polovině etapy jeli těsně podél českých hranic. S těžkým zraněním po pádu skončil v nemocnici francouzský jezdec Nicolas Debeaumarché. Zhruba 50 km před cílem při sjezdu vjel do betonového vodního kanálu a má zlomené obratle.