Ženskou Tour de France vede po vyhrané časovce loňská vítězka Volleringová

Loňská vítězka cyklistické Tour de France žen, Nizozemka Demi Volleringová vyhrála třetí etapu třetího ročníku, kterou byla časovka na 6,3 kilometru v Rotterdamu, a posunula se do čela průběžného pořadí. Na prvním místě vystřídala krajanku Charlotte Koolovou, která kralovala hromadným spurtům v úvodních dvou etapách.

Nizozemská cyklistka Demi Volleringová se raduje z vítězství ve třetí etapě Tour de France

Trojnásobná česká šampionka v časovce Nikola Nosková zajela 135. čas, když na Volleringovou ztratila 56 sekund. Celkově figuruje na 118. pozici.

Pátá žena z olympijské časovky Volleringová porazila o pět sekund Američanku Chloé Dygertovou, která získala v této disciplíně v Paříži bronz a navíc přidala zlato ve stíhacím závodu družstev na dráze. Vítězná Nizozemka projela trať průměrnou rychlostí zhruba 51 km/h. Průběžnou klasifikaci vede o tři sekundy před krajankou Lorenou Wiebesovou, která byla v časovce sedmá.

Dosavadní držitelka žlutého trikotu Koolová klesla na páté místo, na němž ztrácí pět sekund.

V dopolední druhé etapě v Rotterdamu slavily domácí závodnice trojnásobný triumf. Po 68 kilometrech zvítězila Koolová před Wiebesovou, třetí dojela sedmatřicetiletá Marianne Vosová.

„Teď se ty sny plní nějak rychle. Nejdřív včera a dneska zase. Takhle dobře jsem se ještě nikdy necítila,“ pochvalovala si Koolová, která díky bonifikacím před časovkou vedla o 14 sekund.