Článek
Televize ITV Wales natočila o Bridgesové dokument zachycující její poslední rok a půl, kdy mimo jiné bojovala o možnost závodit s biologickými ženami na národním šampionátu. „Pořád jsem tady. Měla jsem spoustu možností cyklistiku opustit, ale nikdy jsem to nechtěla. Je to prostě součást toho, kdo jsem," říká transgender cyklistka v dokumentu.
„Mým snem je reprezentovat Wales na hrách Commonwealthu," říká. Zatím jej nemůže zrealizovat, jelikož Britská cyklistická unie zakázala transgender sportovcům start na soutěžích pod její záštitou. Čeká se na revizi pravidel, která by měla být dokončena na jaře příštího roku.
📺🚴🏻♀️🏳️⚧️ On Tuesday 29 November, elite trans cyclist Emily Bridges’ documentary ‘Race To Be Mẹ’ will be aired on @ITVWales .
It details her battle to represent Wales at the #CommonwealthGames, which found herself at the centre of an international storm. pic.twitter.com/SqenBgAbfT
— PRiDE OUT (@PrideOutUK) November 24, 2022
Podle Bridgesové toto rozhodnutí bylo učiněno po tlaku veřejnosti. Uvedla také, že není nefér závodit v ženských kategoriích. „Jsem si vědoma, že mám jiné vlastnosti a atributy než ostatní závodnice, ale nejsou tak výrazně odlišné, aby to dělalo soutěž neférovou," řekla s tím, že snížení testosteronu podle ní vytváří spravedlivé podmínky pro všechny.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Svěřila se také, že jí bylo často vyhrožováno smrtí a násilím. „Sport je využíván jako prostředník k nenávisti a útokům na queer lidi. Už toho bylo dost," uvedla. Na závěr dodala, že chápe obavy žen ohledně spravedlnosti, ale že transsexuální ženy opravdu nejsou muži.
„Já nejsem muž a doufám, že tento dokument ukazuje, že trans ženy a biologické ženy mají tolik podobností, ať už hormonálních, fyzických či těch ve sportovním kontextu. Jediné, co si jako trans sportovkyně zasloužíme, jsou stejné příležitosti a stejné podmínky pro všechny," řekla.