Mathias Vacek titul v silničním závodě neobhájil, novým šampionem je Přidal

Mistrem republiky v závodě cyklistů s hromadným startem se stal poprvé v kariéře dvacetiletý Tomáš Přidal ze stáje Elkov-Kasper. Druhý byl na společném šampionátu Česka a Slovenska v Jevíčku Michael Kukrle, třetí dojel Vojtěch Kmínek.

Mistrem republiky v závodě cyklistů s hromadným startem se stal poprvé v kariéře dvacetiletý Tomáš Přidal (uprostřed) ze stáje Elkov-Kasper. Druhý byl na společném šampionátu Česka a Slovenska v Jevíčku Michael Kukrle (vlevo), třetí dojel Vojtěch Kmínek (vpravo). </p>

Obhájce titulu a vítěz čtvrteční časovky Mathias Vacek, který bude mezi muži jediným reprezentantem na silnici na olympijských hrách v Paříži, obsadil páté místo s více než minutovou ztrátou na vítěze.

Přidal rozhodl o triumfu v samém závěru 203,2 kilometru dlouhého závodu. Trať zvládl v čase 4:44:42, „Těžko se tomu věří. V závěru nebylo nad čím přemýšlet. Narval jsem to tam jako první a vyšlo to,“ řekl Přidal.