Cyklistu Vacka ve spurtu o vítězství na Paříž-Tours porazil Francouz Laporte

Mathias Vacek spurtoval ve 118. ročníku jednorázového závodu Paříž-Tours o čtvrté vítězství v kariéře. Do cíle mladý český cyklista dojel po 213,8 km druhý za domácím Francouzem Christophem Laportem, s nímž strávil posledních dvacet kilometrů ve dvoučlenném úniku.

Cyklista Mathias Vacek.

Dvaadvacetiletý Vacek a o devět let starší Laporte zůstali v čele osamoceni poté, co se jich zhruba 22 km před cílem na rozbahněné cestě neudržel Vackův dánský kolega z týmu Lidl-Trek Mads Pedersen. Dvojice pak spolupracovala až do cíle a nedala pelotonu šanci na dostižení.

V cílové rovince bronzový medailista z letošních olympijských her a bývalý vicemistr světa a mistr Evropy nastoupil Vackovi z prvního místa a český cyklista už síly na jeho předjetí nenašel. Letošní mistr republiky v časovce si připsal páté druhé místo v sezoně, dvě nejcennější vybojoval v srpnu na Vueltě. Zároveň Vacek vylepšil na tradičním francouzském závodě šestou pozici Petra Vakoče z roku 2020.

Spurt hlavní skupiny o třetí příčku vyhrál Belgičan Jasper Philipsen.