Formolo byl vyloučen ze závodu Kolem Lucemburska, jel v nedovoleném posedu

Davide Formolo byl vyloučen ze závodu Kolem Lucemburska. Na snímku ze závodu Tour de France

Italský cyklista Davide Formolo byl vyloučen ze závodu Kolem Lucemburska po páteční královské etapě, v níž obsadil druhé místo, a stejná pozice mu patřila i celkově. Důvod diskvalifikace pořadatelé neuvedli. Podle serveru cyclingnews doplatil jednatřicetiletý jezdec stáje Movistar na to, že jel ve sjezdu v posedu na rámu, který pravidla od roku 2021 zakazují.

Formolo skončil po 201 kilometrech druhý o 18 sekund za kolegou z úniku, Belgičanem Maurim Vansevenantem. V průběžném pořadí na něj po třech etapách ztrácel 23 sekund.

Na druhé místo v etapě i celkové klasifikaci se po Formolově diskvalifikaci posunul Nizozemec Mathieu van der Poel. Úřadující mistr světa zaostává za Vansevenantem o 34 sekund.

Závod druhé nejvyšší kategorie ProSeries dnes pokračuje časovkou na 15,5 km a v neděli ho zakončí etapa dlouhá 176,9 km s cílem v Lucemburku.