Cyklista Stošek je mistrem Evropy v gravelu

Martin Stošek se stal v italském Asiagu mistrem Evropy v gravelu. Třicetiletý specialista na maratony na horských kolech vyhrál historicky druhý kontinentální šampionát ve stále populárnějším cyklistickém odvětví s téměř čtyřminutovým náskokem. V gravelových závodech se jezdí na kole připomínajícím silniční na štěrkových, polních a lesních cestách či cyklostezkách.

Martin Stošek na archivním snímku

Loňský vicemistr světa v maratonu Stošek se od soupeřů ve vedoucí skupině odpoutal v posledním kole a do cíle po 153 kilometrech dojel s náskokem 3:44 minuty před Britem Tobym Perrym.

Třetí skončil s odstupem 4:19 minuty Belgičan Jenno Berckmoes. Závod žen na 102 km vyhrála stříbrná olympijská medailistka v cross country Sina Freiová ze Švýcarska.

Mistrovství Evropy v gravelu se jelo týden po výrazně silněji obsazeném mistrovství světa v Belgii, které vyhrály nizozemské hvězdy Mathieu van der Poel a Marianne Vosová.