Cyklista Philipsen si v Münsteru dospurtoval pro deváté vítězství v sezoně

Deváté vítězství v sezoně vybojoval belgický cyklista Jasper Philipsen, který vyhrál závod Münsterland Giro v Německu. Ve spurtu v závěru 202 kilometrů dlouhé trati porazil krajany Jordiho Meeuse a Milana Fretina. Jednadvacetiletý český jezdec Matyáš Kopecký obsadil 22. místo ve stejném čase jako vítěz.

Jasper Philipsen se raduje z vítězství.

O rok starší Mathias Vacek po 20. příčce na mistrovství světa skončil v závodě druhé nejvyšší kategorie ProSeries na 61. pozici s odstupem 15 sekund na nejlepší.

Poslední závod v kariéře absolvoval osmatřicetiletý Simon Geschke. Jeden z nejpopulárnějších německých cyklistů posledních let má za sebou 21 Grand Tours včetně 12 startů na Tour de France, kde v roce 2015 vyhrál jednu etapu. Letos skončil čtrnáctý na Giru d’Italia.

„Mám velké štěstí, že jsem u profesionální cyklistiky vydržel tak dlouho,“ řekl Geschke, který minulý týden reprezentoval Německo na světovém šampionátu v Německu.