Biker Stošek skončil na MS v maratonu při obhajobě stříbra šestý

Český biker Martin Stošek skončil při obhajobě stříbra na mistrovství světa v maratonu na horských kolech šestý. Titul v americkém Snowshoe získal dánský cyklista a cyklokrosař Simon Andreassen.

Biker Martin Stošek

Třicetiletý Stošek vybojoval svou první světovou medaili loni v srpnu na společném cyklistickém šampionátu ve Skotsku. Dnes byl v horském středisku v Západní Virginii po 104 kilometrech od cenného kovu vzdálen tři minuty.

Šestadvacetiletý Andreassen si pro zlato dojel po čtyřech a půl hodinách s náskokem 10 sekund před domácím Američanem Christopherem Blevinsem. Třetí byl Španěl David Valero s odstupem dalších dvou sekund. Stošek na vítěze ztratil 3:14 minuty. Filip Adel obsadil 33. pozici, Milan Damek skončil na 63. místě a Lubomír Petruš závod nedokončil.

V závodu žen bez české účasti obhájila loňský titul Rakušanka Mona Mitterwallnerová a ve 22 letech už má tři maratonská světová zlata.