Článek
Kinahan žije v exilu v Dubaji. Podle nejvyššího irského trestního soudu a irské policie odtud „řídí a organizuje" činnost klanu a má „vazby na řadu nezákonných aktivit v Evropě, Asii, na Středním východě a v Jižní Americe". Irské vládě se proto vůbec nelíbí, když je s boxerskou bitvou spojováno právě toto jméno.
Poprask v celém Irsku způsobil Tyson Fury, když řekl, že si právě telefonoval s Danielem Kinahanem. „Informoval mě, že největší souboj v historii britského boxu je v suchu," konstatoval Fury a šokoval tím politiky. „Jsem ohromený tím, co řekl Tyson Fury," řekl irský premiér Leo Varadkar. „Zmínil jméno, které má v naší zemi i jinde velmi pochybnou pověst a historii," dodal.
„Policie musí zasáhnout," požaduje Alan Kelly, vůdce irské Labour Party, jenž tvrdí, že o trestné činnosti zmíněné osoby organizující boxerský zápas by měly být známé sportovcům, televizním stanicím i celé společnosti. Kinahan ovšem nebyl nikdy z ničeho usvědčen. Organizace boxerského zápasu je v Irsku vnímána jako snaha o minimálně částečné očistění jména šéfa gangu.
Ten již pracuje s bahrajnským princem na organizaci akcí bojových umění a podílel se tak na akci „MTK Global". S ní je spojený i Fury. „O propojení Kinahana s mafií Tyson nic nevěděl," tvrdí mluvčí známého boxera.