Hlavní obsah

Malér v UFC, fanoušci soptí. Procházka jako zachránce ale nedopadne

Neštěstí v polotěžké váze nejprestižnější bojové ligy světa UFC. Z chystaného galavečera 27. dubna v Kansasu totiž vinou zdravotních problémů odpadl Jamahal Hill, čtyřka žebříčku, za nějž se pro souboj s krajanem Khalilem Rountreem nyní usilovně shání náhrada. Na tuto pozici se spekulovalo také o českém samuraji Jiřím Procházkovi, tuto zprávu však jeho tým dementoval.

Foto: UFC

Jiří Procházka (vlevo) v souboji s Jamahalem Hillem. Archivní foto.

Článek

Podle zpráv ze sociálních sítí, o nichž informují také insideři v bojových sportech, Hill laboruje s poraněnou dolní končetinou. UFC tak musí pošilhávat po náhradě, což vzhledem s blížící se akcí rozhodně nebude nic jednoduchého. „Jamahal se potýká s přetrvávajícím zraněním nohy,“ shodují se zdroje na platformě X.

33letý Američan přitom před více než rokem a půl kvůli přetržené Achillově šlaše musel uvolnit svůj šampionský titul a dlouhou dobu se v kleci neukázal. To se změnilo takřka rok poté, kdy zámořský ranař rovnou nastoupil do titulové bitvy proti Jihoameričanovi Alexu Pereirovi, jemuž podlehl na K. O. v prvním kole.

Vedení UFC i nyní musí žhavit telefon. S jistotou se ale dá vyloučit účast Jiřího Procházky, byť by se v případě triumfu proti Rountreemu, sedmičce žebříčku, přiblížil k titulové šanci. „Pro nás by to byl dobrý zápas, navíc bychom měli blíž k titulové šanci. V tuto chvíli má však přednost škola (Procházka dokončuje magisterské studium). Časově se to neslučuje s přípravou,“ upřesnil Martin Karaivanov, Procházkův manažer a trenér.

Hostěradický tvrďák o zápolení s tímto houževnatým konkurentem povídal už po lednovém drtivém triumfu nad Hillem. „Khalil Rountree je skvělý válečník. Byl by to skvělý zápas, ale upřímně ho nevidím jako opravdovou výzvu,“ řekl své stanovisko dvaatřicetiletý Čech, jenž za největší lákadla v divizi označil Jana Blachowicze, Alexe Pereiru a Magomeda Ankalajeva.

35letý Rountree naposledy proslul titulovou partií proti již bývalému šampionovi Alexi Pereirovi, s nímž navzdory porážce svedl poměrně vyrovnanou řežbu. I proto se rychle dostal na radar ostatních zástupců v organizaci. „Nejvíc mi do zápasu s ním sedí Rakič. Je v přípravě a Khalil by mu mohl sedět,“ pokračuje v úvahách brněnský kouč a zmínil rodáka z Vídně, jenž je v žebříčku o jedno místo lépe postaveným bijcem.

Jenomže turnaj 27. dubna v Kansasu přesto přišel o původní složení důležitého střetu v polotěžké divizi, který znovu mohl zamíchat pořadím. Není proto divu, že svou frustraci dávají najevo také fanoušci, již si na galavečer zakoupili vstupenky. Na sociálních sítích požadují vrácení vstupného nebo jejich přehození na lepší místa v hledišti. Souboj krajanů totiž představoval hlavní trhák akce.

UFC oficialitu Hillova zranění ještě nezveřejnila. Dá se předpokládat, že tak učiní po finalizaci dohody s jeho náhradníkem. Pokud neklapne zmíněný Rakič, zcela určitě se bude jednat o níže postaveného bojovníka. Rountree proti nebude, zápas totiž potřebuje jako sůl.