Článek
Letošní olympijské hry v Tokiu byly výjimečné hned díky několika událostem. Jednou z nich byla i první účast transsexuální sportovkyně na hrách. Stala se jí vzpěračka z Nového Zélandu Hubbardová, která soutěžila v kategorii do 87 kg. Řada sportovců i fanoušků se proti tomuto kroku bouřila, ale trans sportovců stále přibývá.
V Tokiu Hubbardová, která ve své soutěži pohořela, nebyla sama, startovat mohla i BMX jezdkyně Chelsea Wolfeová, anebo nebinární fotbalista/ka Quinn, který/á vyhrál/a s ženským fotbalovým týmem zlatou medaili.
Zápasnice McLaghlinová s přezdívkou Lady Feral si před pár dny zažila svůj debut v MMA proti na první pohled menší Celine Provostové, která jako jedna z mála neměla problém nastoupit proti transgenderové sportovkyni. „Byla to noční můra," řekla McLaughlinová o shánění soupeřky.
McLaughlinová chce navázat na první trans zápasnici ve smíšených bojových uměních Fallon Foxovou, která bojovala naposledy v roce 2014. V zápase s Provostovou se vítězstvím postarala minimálně o to, že se opět rozvíří vody ohledně tématu transsexuálních sportovců v profesionálním sportu. Na vyhlášení vítězky zápasu si oblékla triko s nápisem "Konec trans genocidy."
Alana McLaughlinová několik let jako muž působila v armádě, absolvovala dokonce misi v Afghánistánu.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Řada lidí, kteří jsou proti účasti přeoperovaných mužů v ženských kategoriích, poukazuje na rozdíl ve vývoji muže a ženy, zvlášť na rozdílnou tělesnou konstituci.