Hlavní obsah

Český tvrďák coby ochránce. Na akcích dohlíží i na legendární sportovce

Patrně ho znáte s boxerskými rukavicemi mezi šestnácti provazy, kde 40letý český boxer Václav Pejsar odbojoval už přes čtyři desítky zápasů. Nepřekvapí však ani s formálním oblečením na sobě, neboť se v mimosportovním období života živí coby ochranka osob či majetku. „Měl jsem možnost se setkat s Tysonem Furym, Ronniem Colemanem či Chrisem Bumsteadem, což jsou lidi, kteří překvapí svou lidskostí,“ povídá Pejsar, jenž dohlížel na bezpečnost například i na nedávno skončené světové kulturistické soutěži EVLS Prague Pro.

Nejen Karlos Vémola. Ke kulturistice má velmi blízko i boxer Václav PejsarVideo: Sport.cz

Článek

Právě na uplynulé akci v pražských Letňanech byste Pejsara dost možná ani nepřehlédli. Nejčastěji se pohyboval po boku dnes již legendárního kulturisty Ronnieho Colemana, osminásobného vítěze Mr. Olympia, kterého snad ani na mžik nespustil z očí. Pomáhal mu například i v momentech, kdy se 60letý věhlasný obr pohyboval po elektrickém vozíčku, na němž kvůli řadě operací tráví poslední roky.

„Na kulturistice z 90. let, kde byl právě i Ronnie, jsem vyrůstal a trávíme tady s ním už druhý den. Ten třetí trávíme s CBumem (Chris Bumstead), který je rovněž populární. Je to skvělé, jsou to skvělí a skromní lidi,“ líčil Pejsar, jenž zmíněného Kanaďana, který má na instagramu přes 25 milionů sledujících, v klidu doprovázel i mezi davem jeho příznivců. „Za tuto zakázku jsem rád, protože jako sportovní fanoušek a fanoušek kulturistiky a fitness je to pro mě jak zábava, tak samozřejmě i práce.“

Nejpopulárnější kulturista světa Chris Bumstead v Praze. Konec jako v pohádceVideo: Sport.cz

Zkušený český boxer a první Čech v historii, kterému se podařilo získat tři tituly šampiona České republiky ve třech různých váhových kategoriích, tak nasával nové zážitky. Mnohdy byl i sám překvapený. „Ronnie je ubytovaný na hotelu, a když jsem přijel, tak si zavolal taxíka a ani nepotřeboval soukromého řidiče. To nás až zaráží. Vždycky na bráně vyskočil a dojel sem s naším doprovodem,“ pousmál se čtyřicetiletý veterán.

Coby ochranka osob má za sebou už řadu událostí, může tak dobře srovnat jednotlivá prostředí. „Je to o lidech, ne o sportu. O člověku, kterého hlídáme. Zatím jsem se ale nesetkal s nějakými nepříjemnostmi nebo hvězdnými manýry. Většinou ti lidi, co jsou legendy nebo dosáhli něčeho světového, jsou v pohodě a skromní. Až to člověk kolikrát nečeká. Měl jsem možnost se setkat i s Tysonem Furym a teď Ronniem Colemanem či CBumem, což jsou lidi, kteří překvapí tou svou lidskostí,“ povídá Pejsar, jenž se v mládí sám věnoval cvičení. Tato etapa života však neměla dlouhého trvání.

„Kulturistiku jsem hltal už od dětství, a když mi bylo třeba dvanáct třináct, tak jsem snil o tom, že se jednou postavím na pódium a zkusím si to. V patnácti se mi to povedlo a vyhrál jsem mistra republiky za dorostence. Pak už nic, přešel jsem k bojovým sportům,“ vyprávěl o úspěších, o nichž veřejnost patrně ani neví.

Foto: Pejsar Security Group

Boxer Václav Pejsar jako ochranka na akci EVLS Prague, s kulturistickou legendou Ronnie Colemanem

Právě box a kulturistika mohou mít určitou spojitost, v obou sférách aktéři zpravidla drží různé diety, aby se vešli do stanovených váhových kategorií. „Kulturistika je na tom ještě hůř. Nám jde o váhu, ale kulturistika je taková víc na dřeň. Je zapotřebí dostat veškerou vodu z podkoží, aby svaly byly maximálně vyrýsované,“ porovnává oba sporty.

A byť je Pejsarovi už 40 let, přesto zatím s boxem končit nehodlá. Jen letos zvládl odboxovat tři duely, z nichž dva byly neúspěšné. Celkově má na kontě 23 výher a devatenáct porážek.

Související témata: