Článek
Rainer Predl věří, že ano. Opírá se o mnohaleté zkušenosti a po mnoha jiných projektech se po čtyřech letech chce vrátit zase na pás. „První tři dny to bude trochu bolet. Především tělo si musí znovu najít správný rytmus běhu a spánku, pak už to poběží jak na drátkách," říká k tomu sám vytrvalec. Se samotným spánkem počítá jen na dvě hodiny denně, a to po celou dobu dvou týdnů. „Čím je člověk unavenější, tím méně pociťuje nějaké bolístky," prozrazuje „šílený" běžec svůj osobní recept.
Největší Predlova zkušenost z pásu je dosud nepřekonaný světový rekord v sedmidenním běhu. V roce 2015 se mu na stroji podařilo překonat 853 kilometrů. To představuje výkon necelých 122 kilometrů denně. Nyní Predl počítá s kilometráží hodně přes 100 na každý ze 14 dní. Jako velice zkušený ultrazávodník má už nyní v hlavě ne jeden plán, ale hned tři. Do hry vstupuje celé množství faktorů a ne všechny může sám běžec ovlivnit. Proto svůj nejvyšší cíl dosáhnout čísla 1800 km (128,6 km/den) doplnil ještě o „plán B" s 1500 km (107,1 km/den), a dokonce i o „plán C" s rovnou tisícovkou kilometrů (71,4 km/den).
facebook R. Predl
Rekordman předpokládá, že dvouhodinový spánek bude zařazovat mezi 2. a 4. hodinou ranní. U celého pokusu bude po celou dobu zkušební komisař zaznamenávající úplně všechno: uběhnuté kilometry, zkonzumovanou potravu, pauzy na záchod, masáže, spánek... Samotný pás bude úředně zkalibrovaný a nebude jenom jeden. Připravený bude i další záložní, kdyby přístroj nevydržel nápor rekordního pokusu. Samotný rekordní běh bude přenášen živě na internetu a lidé mohou svého oblíbeného borce podpořit i napřímo tím, že se k němu přidají na jiném pásu nebo cyklotrenažeru. Každých 100 zdolaných kilometrů oznámí fitko Megafit, kde se bude celé martyrium odehrávat, vystřelením světlice.
facebook R. Predl
Že jde opravdu o seriózní výkon dokládá také existence dvacetičlenného doprovodného týmu, který se bude o Rainera starat. Mezi členy budou patřit maséři, lékaři, fyzioterapeuti, výživoví poradci a mentální kouči. Ti se budou starat nejenom o samotného sportovce, ale také o zbytek svého týmu, který bude náročné slasti a strasti svého šampiona prožívat spolu s ním.
Predl každý svůj projekt věnuje také dosahování charitativních cílů. Protentokrát se rozhodl věnovat svou dřinu ve prospěch zvířat v nouzi. Za ně bojoval i jeho tragicky zesnulý trenér. Památce na něj bude šílený projekt také patřit.