Článek
Základní pozice pro práci s míčkem bude na břiše, když masážní pomůcku umístíme tři centimetry šikmo pod pupík směrem ke kyčli. Samotná technika vleže na břiše má tři základní kroky, které postupně na sebe navazují.
Jako první si vyzkoušíte pozici kobry. Jde o vytažení směrem dopředu. Dále zatlačení loktů směrem k pánvi. Následuje vytažení nohy tam, kde je míček, posléze následuje uvolnění. Práce s míčkem je výborná pro běžce pro nastavení pánve a uvolnění.
Měli jste možnost vidět |
---|
Chodidlo, lýtko, holeň, stehno, hamstringy |
Připravované díly |
Záda |
Rolování ovlivňuje triggery - spoušťové body, které v těle vznikají v důsledku nerovnováhy a mohou být i bolestivé, což může vést k omezení pohybu. Celá masáž by neměla být bolestivá. Běžec by měl pouze cítit napětí a uvolnění, které mu je příjemné.
Jak dlouho?
Obecně se rolování doporučuje dvakrát až třikrát týdně po dobu 20 - 30 minut po konci tréninku. Jsou ale i tací, kteří rolují denně, třeba místo strečinku, a to okolo deseti minut.
Proč regenerace?
V rámci regenerace můžete používat více pomůcek - válce, míčky s odlišnou tvrdostí, masážní tyče a další. Pomůcky se dají využít prakticky kdekoliv. Můžete se namasírovat doma, v práci, na cestách, v přírodě.
Čemu můžeme předejít?
Cílem je zaměřit se na klíčové oblasti těla, můžeme předejít oslabení, přetížení a tím pádem také možnému zranění a zhoršení sportovního výkonu. Zároveň napomůžeme regeneračním procesům, které pak mohou probíhat rychleji a lépe.
Behani.sport.cz děkuje za spolupráci trenérovi Ondřeji Lungovi z Trigger Pointu a Nikole Bartákové.